Jak założyć myjnię samochodową?

Przy zakładaniu myjni samochodowej, zarówno samoobsługowej, jak i automatycznej, kluczowym czynnikiem jest wybór odpowiedniej lokalizacji – to właśnie od niej zależy rentowność inwestycji. Na ocenę lokalizacji składa się wiele elementów, a za najkorzystniejsze miejsca dla myjni samoobsługowych dla samochodów osobowych i dostawczych uważa się lokalizacje w pobliżu osiedli mieszkaniowych czy centrów handlowych. Inwestycje w stanowiska myjni samoobsługowych lub automatycznych są też opłacalne jako uzupełnienie istniejących działalności motoryzacyjnych i handlowych.

 

Nierzadko okazuje się, że świetnym wyborem są obiekty znajdujące się w sąsiedztwie dzielnic biznesowych, przy głównych ulicach miast, a także tam, gdzie mieszczą się przedsiębiorstwa i większe zakłady pracy – takie miejsca są dla wielu klientów „po drodze” w ich codziennych trasach.

 

Kiedy mamy już wybraną potencjalną lokalizację, analizujemy ją m.in. pod kątem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz warunków zabudowy, by upewnić się, że pozwala ona na budowę obiektu usługowego. Weryfikujemy również możliwości przyłączy, które w przypadku myjni samoobsługowych lub automatycznych nie muszą być szczególnie rozbudowane. Kluczowe są przyłącza energetyczne oraz wodociągowe, natomiast przyłącze kanalizacyjne czy gazowe może znacząco wpływać na późniejsze koszty eksploatacyjne. W warunkach zmiennej sytuacji cen energii, rozwiązania dawniej oczywiste mogą przestać być optymalne. Właśnie dlatego warto tak zaplanować inwestycję, aby umożliwiała elastyczny wybór najkorzystniejszego źródła, np. do podgrzewania wody dla stanowisk myjni ręcznych.

 

Firma KARCHER OCEAN, realizująca od ponad 10 lat kompleksowe projekty myjni samoobsługowych i automatycznych, zgromadziła szerokie doświadczenie w różnorodnych lokalizacjach. Oferujemy kompleksową budowę myjni, dostarczamy dokumentację typową dla obiektów myjni, przekazujemy szczegółowe wytyczne projektowe oraz pomagamy zoptymalizować inwestycję – nie tylko w zakresie dostawy sprzętu, ale także zagospodarowania terenu i przyłączy.

 

Powiązane artykuły:

Zarobki myjni – z czego wynikają?

Udostępnij!